Eshop ESO-TAHOKOV je aktuálně ve výstavbě

Co je to tahokov? 3 tipy pro moderní plot z tahokovu, který vám budou sousedé závidět.

Před volbou konkrétního tahokovu si nechte poradit, předejdete minimálně zklamání, že vybraný model nejde použít.

 Ročně zámečníci po ČR postaví stovky plotů a bran z našich tahokovů, ručíme tedy za kvalitu i spokojenost. Při volbě tahokovu Vám rádi pomůžeme a vybereme kvalitní tahokov i pro Vás. Nevíte jaký tahokov zvolit? CO to vlastně tahokov je a na co vše se dá použít? 

Tahokov se vyrábí z plechového polotovaru. Ten může být z několika materiálů. Nejčastější je tahokov z klasické surové oceli, stále populárnější je tahokov nerez, tahokov hliník a tahokov pozink.

Jak se tahokov vyrábí?

Jako vstupní surovina pro výrobu tahokovu je plech, ten může být z klasické oceli, nerezu, hliníku, či zinku. Tento plech se nasekává a tvaruje pomocí velkoformátových čelistí vždy po jednom řádku. Po naseknutí a vytvarování řady na jednu stranu se posune celý plech a pomocí čelistí se nasekne a vytvaruje druhá řada ok na druhou stranu. A tak proces pokračuje dále až se vyseká celá tabule tahokovu.

 Druhy tahokovu

  • Tahokov klasický

Tahokov ze surové oceli se musí povrchově ošetřit proti korozi. To se nejčastěji realizuje pomocí žárového zinkování. Ne každý tahokov je vhodný pro zinkování. Pokuf chcete zinkovat-vybírejte tahokov s okem větším než 22x12 mm, dále je potřeba volit tahokov s tloušťkou materiálu 1.5 mm (při hmotnosti nad 7 kg/m2) a nebo s tloušťkou materiálu 2 mm (při hmotnosti do 7 kg/m2

  • Tahokov nerez

Tahokov nerez je stále oblíbenějším i přes jeho vyšší cenu, kterou dále navyšuje skutečnost, že celá konstrukce musí být zhotovena z nerezi. Kvůli elektrickým proudům. Nebo je nutné připevnit tahokov nerez k nosné konstrukci nevodivě. Výhoda je absolutní korozivzdornost na druhou stranu je těžší.

  • Tahokov hliník

Tahokov z hliníku je lehký nerezavějící a moderní materiál. Je potřeba jej ale před použitím venku povrchově upravit-lakováním. Jinak hrozí šednutí a nebo zčernání jeho povrchu. Dále je potřeba nevodivě oddělit hliník od nosné konstrukce. Na to postačí nátěr barvou, nebo lze použít eloxování hliníku, ten díky této úpravě designově zmatne. Hliníkový tahokov se od ocelového rámu odděluje proto, že ocelový rám a hliníkový tahokov vytvořili galvanický článek

  • Tahokov pozink

Tahokov pozink se vyrábí tak, že polotovarem je pozinkovaný plech, do kterého se vysekávají jednotlivá oka. Možná se ptáte, proč se to dělá takto, když se poruší ochranná vrstva zinku? Tento tahokov totiž není napřímo určen do venkovního prostředí a předpokládá se, že se bude lakovat, na pozink pak barva chytne lépe.

Jaké tahokovy Vám doporučíme?

  • Pokud budete chtít tahokov plot či bránu pozinkovat, pak je potřeba vybírat tahokovy, které mají tloušťku plechu 2 mm nebo více a nebo tahokovy, které mají hmotnost 7kg/m2 (tabule 1x1 m je těžká 7m), s touto hmotností totiž lze pozinkovat i tahokov s tloušťkou 1,5 mm.
  • Pokud budete chtít tahokov na plot či bránu lakovat, můžete volit jakékoliv provedení.

Nejoblíbenější tahokov pro ploty i brány - FILS 21

Lze pozinkovat i lakovat, má propustnost 33% (vidíte přes něj tedy pouze jednu třetinu objektů za plotem)a pevnou strukturu pro bezpečné oplocení pozemku. Nabízí se jak v surové oceli, tak v hliníku. Vypadá takto:

 

Tahokov Residence

Tento tahokov lze rovněž zinkovat i lakovat, jeho výhoda je v nízké propustnosti, díky které v podstatě přes plot nejde vůbec vidět, tedy 9% propustnost pro diskrétní plot či bránu. Nabízí se jak v surové oceli, pozinku, tak i v hliníku.

Tahokov nerez E45 

Tento tahokov nabízíme v nerezovém provedení, má hezký tvar, dobrou pevnost a propustnost 20%, která se řadí k těm spíše diskrétnějším. Vypadá takto: